ARTIK ÜŞÜMEYECEKLER .

İlk Öğretim Haberleri

5 Views

        

Denizli Barosu Gençlik Meclisi, ‘Köy Okullarına Yardım Projesi’ kapsamında Honaz Akbaş Köyü İlköğretim Okulu’nun zemini taş olan eight adet sınıfa parke döşetti. 

Denizli Barosu Gençlik Meclisi’nin ‘Köy Okullarına Yardım Projesi’  hayata geçirildi. Denizli Barosu Gençlik Meclisi Yönetim Kurulu proje kapsamında Denizli Barosu Müzik Grubu SSÇ ile düzenlediği konserden ve “Bir El de Sen Uzat “ kampanyası ile satış yaptığı araç kokularından elde ettiği gelirle ilk olarak Honaz İlçesi Akbaş Köyü ilkokulu ve ortaokuluna yardım yaptı. Proje kapsamında ilk projesini gerçekleştiren Denizli Barosu Gençlik Meclisi, Honaz Akbaş Köyü ilköğretim okulu ile ortaokulunun beton olan eight adet sınıfın zeminlerini parke döşetti.  Anlamlı bir projeye imza atan Denizli Barosu Gençlik Meclisi yönetim kurulu üyeleri okullardaki çalışmaları da yerinde inceleme imkanı buldular. Denizli Barosu Gençlik Meclisi Yönetim Kurulu Yönetim Kurulu Başkanı Hilmicem Tutulmaz, eğitime katkı sağlamaktan son derece mutlu olduklarını söyledi. Eğitime her zaman destek verme devam edeceklerini ifade eden Tutulmaz, “Anlamlı bir sosyal sorumluluk projesine imza atmaktan çok mutluyuz” diye konuştu. 

SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ

Denizli Barosu Gençlik Meclisi Yönetim Kurulu Başkan Tutulmaz, “Honaz Akbaş Köyü ilköğretim okuluna giderek müdürü ile görüştük. Kış aylarının soğuk geçmesi ve sınıf tabanlarının taş olması nedeniyle eğitimin zorlaştığını,  bu nedenle okulun sınıflarının parkeye ihtiyacı olduğunu gördük. Bu kapsamda ilk olarak Honaz Akbaş Köyü okulunda 200 metre kare olan eight adet sınıfın parke döşenmesini sağladık. Denizli Barosu Gençlik Meclisi, köy okulları için ellerinden geleni yapmaya devam edecek. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın en iyi eğitim almalarını gönülden istiyoruz. Bundan sonra da yapacağımız projelerle ihtiyacı olan okullarımıza yardımlar yapacağız. Köy okulları için gerçekleştirdiğimiz projemize destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

YALÇIN BAĞBOZAN